Ödemelerinizi Kredi Kartı İle Taksitli Olarak Gerçekleştirebilirsiniz.

Çağlar Tesisat 7/24 Telefon Hattı

0507 335 40 17

 

Kombi Bakım

         Kombiler atık gazı tahliye tiplerine göre ikiye ayrılırlar.

  1. Atık gazı bina bacasından tahliye eden Bacalı tip kombiler,
  2. Kapalı yanma odasına sahip olduğu için dış ortam ile kombi baca çıkışı arasında bağlanmış bir eşmerkezli (iç içe geçmiş) baca seti ile yanması için gerekli havayı dışarıdan alıp ve yanmış atık gazı da (iç borudan) dışarıya tahliye eden Hermetik tip kombiler.
İzmir Kombi Bakımİzmir Kombi Bakım

Kombi ve Tesisatın Bakımı

Doğalgaz: Temiz ve Hesaplı Enerji Kaynağı Kombinizin ve tesisatınızın sağlıklı çalışıp uzun ömürlü olması için düzenli olarak bakım yaptırmalısınız. Bakımı yaptırılmayan kombi ve tesisatın verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğalgaz tüketir ve evinizi daha az ısıtır. Bunlar da size soğuk algınlığı ve kabarık doğalgaz faturaları olarak geri döner.

Uzun sure çalıştırılmayan kombi ve tesisat çalıştırılmadan önce mutlaka bakımının yapılması ve parçaların görevlerini yerine getirdiğinden emin olunması gerekir. Kombi ve tesisatın bakımında dikkat edilecek hususlardan bazıları şunlardır:

Kombi Bakımı

  • Kombi cihazının içindeki ısı ileten parçaların toz ve kirle kaplanmadığından emin olunur. Aşırı kirlenen ve hasar gören tesisat parçaları kombinizin ömrünü kısaltır, doğalgaz tüketimini arttırır.
  • Kombi cihazının tüm elektrik aksamı kontrol edilir.
  • Isı sensörleri kontrol edilir ve bacanın açık olduğundan emin olunur.
  • Kombi su seviyesi ve bu seviyenin tutarlılık seviyesi kontrol edilir.
  • Tesisat suyunuzun bir süre sonra değiştirilmesi gerekebilir. Aşırı kirlenen tesisat suyu, ısı iletimini aksatır ve daha fazla doğalgaz tüketmenize neden olur.
  • Özellikle tesisat suyu değiştirildikten sonra tesisat içinde kalan hava alınır.
  • Kombinin su hattında bulunan kir filtresi kontrol edilir. Eskiyen veya aşırı kirlenen filtrelerin değiltirilmesi gerekir. Aksi halde kombi tesisatınızdaki kirli su oranı artar ve ısı transferi yavaşlar. Bu durum doğalgaz faturanıza yansır.
  • Kalorifer peteklerinin de bakıma ihtiyacı vardır. Kalorifer peteklerinin iç ve dış temizliği ısı iletimini büyük ölçüde arttırarak daha az doğalgaz tüketmenizi sağlar. Kalorifer peteklerinin konvektörleri genellikle ulaşılması güç yerlerde odukları için kir tutmaya müsaittirler. Özellikle ilk çalıştırmada gelen kokuyla anlaşılan konvektördeki kir birikmesi evinizin ve iş yerinizin hijyeni için tehlike oluşturabilir.

Kombinizin bakımını yaptırdığınız takdirde eski kombinizin verimi artar, yeni kombinizin de ömrü uzar. Kombi ve tesisatınızdaki arızalar kış mevsiminin en soğuk dönemlerinde doğalgaz faturanıza yansımaz. Bakımı yaptırılan kombiler sürekli arızalanmıyacağı için size beklenmedik masraf çıkarmazlar. Sonuç olarak daha az doğalgaz faturası ödeyerek daha çok ısınırsınız.

KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR

Kombi bakımı kombi konusunda diplomalı ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır. Vergi levhası olmayan kombi konusunda eğitim almamış kişilere gaz, elektrik ve su gibi tehlikeli maddelerin birleştiği cihazlara kendiniz ve sevdikleriniz için müdahale ettirmeyiniz. Sağlıklı bir kombi bakımı yapılması için kombinin en az 2 saattir çalışmıyor olması gereklidir.

Kombi bakım işlemi her zaman söylemiş olduğumuz gibi işinde uzman ekipler tarafından uygulanmalıdır. Yani bu işi ben biliyorum ve bu uygulamayı ben yaparım gibi düşüncelere sahip olarak  yakınlarınızdan yardımlar almayın ya da uygulamayı siz yapmaya kalkmayın. Bırakın her işte olduğu gibi kombi bakımında da uzmanı gereken müdahaleyi yaparak kombi bakım işleminde sizlere yardımcı olsun. Kombi bakımı deyip de geçmemeli… Bu işlem her zaman önemsenmeli her zaman konusunda bilgi ve deneyime sahip olan firmalardan ve ekiplerden yardımlar alınmalıdır. Şöyle ki sizleri düşünen firmamız bu alanda günün her saati sizlere yardımcı olmaktadır.

Önceleri bakımın önemini sizlere anlatmakta sonrasında gereken uygulamaları anlatımlı bir şekilde sizlere yansıtmaktadır. Uygulamaları yaparken de sorularınızı mutlaka yanıtlamakta sorularınızı kesinlikle yanıtsız bırakmamaktadır. Sonuç itibari ile düşünecek olursak kombi öyle basit görülen yada önemsenmeyen bir cihaz olmamalı… Nasıl ki kombi arızalandığı zaman aman doğalgazla çalışıyor elektrikle çalışıyor sorun olabilir diye müdahale etmiyorsanız kombi bakımlarında da aynı düşünceye sahip olarak uzman ekiplerden yardım isteyin. Bu konuda yani kombilerinizin yıllık temizlik işlemlerinde Kombi Servisi ailesi olarak sizlere yardımcı olacağız. Üstelik işlemleri sandığınızdan da düşük fiyatlara yapacağız ve işinde uzman olan ekibimizle  karşınıza çıkarak sizleri bu konuda da memnun edeceğiz.

Kombi ve Kalorifer Tesisatı

Kalorifer tesisatı nasıl yapılır? Kalorifer tesisatı nasıl olmalı? Kombi tesisatı nedir? Çağlar tesisat Üçyol, Hatay, Hakim Evleri, Fahrettin Altay, Karabağlar, Göztepe, Basın Sitesi, Konak, Yeşilyurt başta olmak üzere İzmir’ in tüm ilçelerinde. Kalorifer tesisatında en önemli husus su dolaşımının rahat olmasıdır. Tesisat mümkün oldukça kısa döşenmelidir aynı şekilde tesisatta dirsek olabildiğince az kullanılmalıdır bir dirsek 2 metre boruya eşdeğerdir. Kombinizin basınçla boruya verdiği su her dirsekte çok az oranlarda suyun gücünü azaltacağı gözardı edilmemelidir. Boru çapları önemlidir branşmanlara yani vanalara bağlantı son dirseğe kadar ana hat borusuyla aynı olmalıdır. Düşüş sadece vanaya çıkarken yapılır. Kombiniz muhafazalı yerde olmalıdır. Önü açık yada kabinsiz şekilde balkonda olması kombinin ömrünü azaltacaktır. Petek Radyatör Havlupan.